Kolejna grupa imigrantów zatrzymana przez podlaskich pograniczników

2015.10.17 00:00
Dziewięciu obywateli Wietnamu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z placówki straży granicznej w Sejnach. Cudzoziemcy przekroczyli polsko-litewską granicę państwową wbrew przepisom.
Kolejna grupa imigrantów zatrzymana przez podlaskich pograniczników
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze straży granicznej pełniący służbę na terenie powiatu sejneńskiego do kontroli zatrzymali trzy pojazdy jadące w bliskiej odległości od siebie. Jak się okazało, w dwóch przewożeni byli obywatele Wietnamu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

Trzech Wietnamczyków podróżowało z 27-letnim kierowcą opla astry. Sześciu kolejnych obcokrajowców było pasażerami forda galaxy, którym kierował 45-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej. Kierowcą trzeciego auta, które pilotowało dwa pozostałe, był 40-letni bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej.

Obywatele Wietnamu (mężczyźni w wieku 21-39 lat) po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Kierowcy najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39