Kolejna kobieta uwierzyła, że pisze z Amerykaninem. Przelała "żołnierzowi" sporą sumę

2022.09.12 12:45
Oszust przedstawiający się za amerykańskiego żołnierza wykorzystał łatwowierność 47-latki z powiatu bielskiego. Kobieta przekazała mu blisko 20 tys. zł.
Kolejna kobieta uwierzyła, że pisze z Amerykaninem. Przelała "żołnierzowi" sporą sumę
Fot: Pixabay

Mieszkanka powiatu bielskiego padła ofiarą internetowego oszusta działającego metodą "na miłość". Kobieta opowiedziała policjantom, że w lipcu na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza.

- Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać ją o swoich uczuciach. Mężczyzna obiecał, że przyjedzie do Polski i wybuduje dla nich dom. Jednak wkrótce, jak twierdził, pojawiły się u niego problemy finansowe i mężczyzna poprosił kobietę o pomoc. Internetowy znajomy podał kobiecie trzy konta, na które miała wpłacać pieniądze - informują mundurowi z KPP Bielsk Podlaski.

Mieszkanka powiatu bielskiego kilkakrotnie przelała pieniądze na łączną kwotę blisko 20 tys. zł. Po pewnym czasie jednak 47-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała się zgłosić to policjantom.

To kolejne oszustwo "na Amerykanina" w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu ofiarą oszustów padła również kobieta z powiatu bielskiego. Zobacz więcej: Myślała, że pisze z Amerykaninem. Zakochana 58-latka przelała mu 80 tys. zł

- Zawierając nowe znajomości, należy być szczególnie ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Aby nie paść ich ofiarą należy zachować ostrożność, czujność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, a szczególnie z tymi poznanymi w sieci - apeluje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1580 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39