Kolejna Nerdoteka już blisko. Co będzie tematem nadchodzącego spotkania?

2024.04.20 09:23
Nerdoteka, czyli biblioteka dla każdego nerda zaprasza na kolejne spotkanie w Książnicy Podlaskiej. Tym razem tematem będzie manga i anime.
Kolejna Nerdoteka już blisko. Co będzie tematem nadchodzącego spotkania?
Fot: Michał Pawłowski/UMWP
Nerdoteka & LEGO (25 marca, 2024 r.)

Nadchodzące spotkanie w ramach Nerdoteki poświęcone będzie mandze i anime. To niezwykły fenomen kulturowy, który zdobywa coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusji na temat popularnego anime "Dragon Ball" oraz jego renesansu. Będzie można również uczestniczyć w warsztatach z gościem specjalnym, Karoliną Margiel, cenioną graficzką i ilustratorką.

Na miejscu czekać będą także atrakcje takie jak karaoke, czy też specjalna mangowa czytelnia. Uczestnicy będą mieć również swobodny dostęp do gier wideo związanych z tematem spotkania. Aby jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę spotkania, organizatorzy zachęcają do przyjścia w cosplayu.

- Osoby, które do nas przyjdą będą mogły sobie pograć w różnego rodzaju gry związane z anime oraz mangą. Będziemy chcieli podyskutować o różnych sprawach związanych z mangą jako fenomenem kulturowym i jak jest traktowana na zachodzie. Ten trend funkcjonuje u nas już od dawna, jednak jest traktowany w niszowy sposób. Wszyscy, którzy są zainteresowany tym spotkaniem i będą chcieli przyjść w cosplayu również są mile widziani. Każda osoba, która przyjdzie w cosplayu uzyska od nas upominek - zapowiada Sebastian Kochaniec z Książnicy Podlaskiej.

Dla przypomnienia, poprzednie spotkanie w ramach Nerdoteki odbyło się 25 marca, również w Książnicy Podlaskiej. Spotkanie poświęcone było tematyce klocków LEGO. Gościem specjalnym był Ambasador Lego, czyli Łukasz Więcek, który zbudował Książnice Podlaską w formie budowli LEGO.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Więcej informacji: Nerdoteka: Manga i Anime

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39