Kolejna taka tragedia na drodze. Wojskowy pojazd potrącił żubra

2024.04.13 11:31
To już kolejna podobna sytuacja, do której doszło w Podlaskiem. Żandarmeria Wojskowa prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku wojskowego pojazdu, w którym zginął żubr.
Kolejna taka tragedia na drodze. Wojskowy pojazd potrącił żubra
Fot: Pixabay

W minioną środę po zmroku, na trasie wojewódzkiej prowadzącej z Supraśla do Krynek, doszło do tragicznego zdarzenia, które potwierdził rzecznik oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, kapitan Iwo Sawa.

W wyniku incydentu, spowodowanego wtargnięciem żubra z terenu zalesianego na jezdnię, doszło do kolizji z wojskową ciężarówką marki Jelcz. Kierowca, będący żołnierzem zawodowym, niestety nie zdołał uniknąć zderzenia, co miało tragiczne skutki dla zwierzęcia. Kapitan Sawa podkreślił, że kierowca był trzeźwy i nie odniósł obrażeń, a w chwili zdarzenia w pojeździe nie znajdowały się inne osoby.

Niewątpliwie województwo podlaskie jest miejscem życia chronionych żubrów, co wymaga szczególnej uwagi ze strony kierowców. Kapitan Sawa zaznaczył, że żołnierze są odpowiednio szkoleni i świadomi obecności tych zwierząt na drogach. Takie szkolenia są prowadzone zarówno przez żandarmerię w Białymstoku, jak i wewnętrznie w poszczególnych jednostkach.

To już trzeci tego typu incydent w Podlaskiem w ostatnich miesiącach. W grudniu ubiegłego roku na trasie z Hajnówki do Białowieży wojskowy pojazd uderzył w dwa żubry, które niestety nie przeżyły zderzenia. Natomiast w listopadzie, w miejscowości Stare Masiewo, inny wojskowy pojazd śmiertelnie potrącił byka żubra. Oba te wydarzenia podkreślają konieczność zachowania ostrożności na drogach w regionie, ze względu na obecność tych chronionych gatunków.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39