Kolejna wygrana Jagiellonii. Ireneusz Mamrot eksperymentował

2019.06.26 19:34
W drugim sparingu podczas letnich przygotowań Jagiellonia Białystok pokonała MFK Rużomberok 2:1. Gole dla Dumy Podlasia zdobywali Patryk Klimala oraz Jakub Wójcicki.
Fot: jagiellonia.pl

W środowe (26.06) popołudnie białostocka Jagiellonia rozegrała kolejny mecz kontrolny będący częścią szlifowania formy do sezonu 2019/2020. Kilka dni temu Żółto-Czerwoni pewnie wygrali z II-ligową Pogonią Siedlce 3:0, a tym razem Podlasianie okazali się lepsi w starciu z czwartą siłą ligi słowackiej, czyli ekipą MFK Rużomberok.

- Chcemy, żeby wszyscy rozegrali po 45 minut. W naszych szeregach jest wielu młodych zawodników i zobaczymy, jak to będzie jutro wyglądało. Sami jesteśmy ciekawi. Wiadomo, że pracujemy nad pewnymi rzeczami, które chcemy wdrażać, ale też wyjdzie wielu młodych chłopaków, bo w drużynie jest kilka urazów i nie będziemy ryzykować - mówił przed spotkaniem na łamach oficjalnej strony klubu Ireneusz Mamrot.

I choć szkoleniowiec Jagi faktycznie dotrzymał słowa, bo na obie połowy wystawił dwie różne jedenastki, z czego eksperymentalna była zwłaszcza ta druga, gdzie razem zagrali m.in. Bida, Łapiński, Nawrocki, Mystkowski, Ozga czy Gierach, to jednak drużynie i tak udało się osiągnąć dobry wynik.

Strzelanie podczas sparingowej rywalizacji rozpoczął Patryk Klimala, który trafił do siatki w 34. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Arsenicia. Po chwili mogło być 2:0, ale tym razem młody snajper Dumy Podlasia nie zdołał pokonać golkipera rywali. Piłka - po centrze Struskiego i strzale głową Klimali - powędrowała obok bramki.

Po zmianie stron aktywny był Przemysław Mystkowski, który już po kilku minutach gry miał na koncie dwa uderzenia. Oba jednak zostały zaliczone, jako strzały niecelne. Następnie do głosu doszli rywale. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Przewaga Słowaków zakończyła się golem Tihomira Kostadinova na 1:1.

Ostatecznie boisko w Koninie w roli zwycięzców i tak mimo wszystko opuścili Jagiellończycy, bo w 82. minucie drogę do bramki przeciwników znalazł Jakub Wójcicki. Trzeba jednak zaznaczyć, że gracze MFK byli bardzo blisko remisu, gdyż w ostatnich sekundach z rzutu wolnego w słupek trafił Ondrej Novotny.

Jagiellonia Białystok - MFK Rużomberok 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Klimala 34, Jakub Wójcicki 82 - Tihomir Kostadinov 67

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Krsevan Santini - Andrej Kadlec, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Guilherme - Juan Camara, Marko Poletanović, Taras Romanczuk, Karol Struski, Jesus Imaz - Patryk Klimala, (II połowa) Damian Węglarz - Paweł Gierach, Michał Ozga, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Jakub Wójcicki, Martin Pospisil, Mikołaj Nawrocki, Przemysław Mystkowski, Szymon Łapiński - Bartosz Bida

MFK Rużomberok: (skład wyjściowy) Ivan Krajcírik - Michal Jonec, Jan Maslo, Matej Curma, Alexander Mojzis, Peter Gal-Andrezly, Dalibor Takac, Marek Zsigmund, Filip Hasek, Tihomir Kostadinov, Ondrej Novotny