Kolejne 90 minut Frankowskiego na młodzieżowym EURO

2017.06.20 08:52
Przemysław Frankowski z białostockiej Jagiellonii rozegrał cały mecz w barwach reprezentacji Polski na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni podczas starcia w Lublinie zremisowali ze Szwecją 2:2.

Nie wiedzie się reprezentacji Marcina Dorny na mistrzostwach Europy do lat 21, które od 16 czerwca rozgrywane są w Polsce. W meczu ze Słowacją Biało-Czerwoni strzelili gola już w 1. minucie, a mimo to przegrali, a wczoraj (19.06) wieczorem niemal identyczny występ zanotowali przeciwko Szwedom.

Już w początkowej fazie rywalizacji Polacy wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Łukasza Monety, ale później to goście doszli do słowa i jeszcze przed przerwą strzelili dwie bramki. Gospodarze mistrzostw zdołali wyrównać, ale uczynili to dopiero w 90. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Dawid Kownacki. Czasu na następnego gola niestety już zabrakło.

Podobnie jak ze Słowacją, tak wczoraj ze Szwecją całe spotkanie na prawej flance rozegrał Przemysław Frankowski. Pomocnik Jagiellonii nie był jednak wyróżniającym się piłkarzem i mimo kilku prób dogrania dokładnej piłki do kolegów znajdujących się w szesnastce przeciwników, nie może powiedzieć, że rozegrał dobre spotkanie. Zdecydowanie więcej w ofensywie dali od siebie Kownacki, Linetty czy choćby Moneta.

Całą potyczkę z rodakami Zlatana Ibrahimovicia na ławce rezerwowych obejrzał wychowanek Jagi Bartłomiej Drągowski, który w dalszym ciągu nie może przekonać do siebie sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji do tego, że jest golkiperem lepszym od występującego w ostatnim sezonie w I-ligowej Olimpii Grudziądz Jakuba Wrąbla.

Aby kadra Dorny awansowała do kolejnego etapu zmagań, Polacy w ostatniej grupowej serii gier muszą ograć Anglię, a Słowacja musi podzielić się punktami ze Szwecją.

Polska – Szwecja 2:2 (1:2)
Bramki: Łukasz Moneta 6, Dawid Kownacki 90k – Carlos Strandberg 36, Jackob Larsson 41

Polska U-21: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński - Paweł Dawidowicz (88' Krzysztof Piątek), Karol Linetty - Przemysław Frankowski, Dawid Kownacki, Łukasz Moneta (74' Patryk Lipski) - Mariusz Stępiński (58' Jarosław Niezgoda)

Szwecja U-21: Anton Cajtoft - Linus Wahlqvist, Jackob Larsson, Filip Dagerstal, Adam Lundqvist - Simon Tibbling (62' Muamer Tankovic), Melker Hallberg, Alexander Fransson (87' Kerim Mrabti) - Kristoffer Olsson - Paweł Cibicki, Carlos Strandberg (69' Gustav Engvall)