Kolejne próby przewiezienia migrantów przez "kurierów"

2021.11.20 07:47
W piątek (19.11) policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 9 osób, które pomagały w nielegalnym przekraczaniu granicy.
Kolejne próby przewiezienia migrantów przez "kurierów"
Fot: Podlaska Policja

Jak informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Podlaskiej Policji, zatrzymani to 4 obywateli z Polski, 2 obywateli Ukrainy, obywatele Niemiec, Azerbejdżanu i Gruzji. Chcieli przewieźć w samochodach 34 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Kilka minut po godz. 2 na punkcie kontrolnym w Rzędzianach policjanci zatrzymali Renault, którym kierował obywatel Ukrainy, przewoził 1 osobę z Syrii.

Około godz. 03:30 w Redutach policjanci zatrzymali do kontroli Passata, obywatela Niemiec pochodzenia syryjskiego, przewoził 4 obywateli Iraku.

Natomiast ok. godz. 04:00 policjanci z Krakowa pod Hajnówką ścigali kierowcę Mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci wyprzedzili uciekający samochód i zajechali drogę zmuszając do zatrzymania. Kierowca obywatel Azerbejdżanu, przewoził 3 osoby, obywateli Iraku.

Przed godz. 8:00 w miejscowości Hruskie policjanci z Łodzi zatrzymali Forda Galaxy, którego kierowca i pasażer obywatele Polski, przewozili 5 osób z Syrii.

Przed 20:00 w Szczytach Dzięciołowie policjanci z Krakowa zatrzymali Opla Zafira. Obywatel Ukrainy, przewoził 7 obywateli Iraku.

Około godz. 19:00 policjanci ze Szczecina w m. Olchowicze gm. Mielnik zauważyli samochód, który na widok oznakowanego radiowozu zawrócił i z dużą prędkością odjechał w przeciwnym kierunku. Pojazd ten odnaleźli pod Pawłowiczami. Kierowcą okazał się obywatelem Gruzji. Policjanci ustalili, że mężczyzna przewoził 4 osoby, które uciekły do pobliskiego lasu. Kierowca powiedział policjantom, że przewoził osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę, został zatrzymany.

Po 20:00 w Rzędzianach policjanci zatrzymali Mercedesa Vito kierowca z Polski przewoził 4 obywateli Syrii.

Po godz. 20:00 w Szczytach Dzięciołowie policjanci z Krakowa zatrzymali do kontroli Forda, obywatel z Polski, przewoził 6 osób z Syrii.

Ok godz. 16:30 w okolicach Starzyny interweniowali policjanci w związku z próba przekroczenia granicy przez grupę migrantów, którzy obrzucali funkcjonariuszy i żołnierzy kamieniami. Żaden z interweniujących policjantów nie odniósł obrażeń, uszkodzona została szyba w 1 pojeździe.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1218 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39