Kolejne przedszkole w Białymstoku odnowione. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych

2023.01.13 17:59
Zakończyły się już prace w przedszkolu samorządowym nr 31 przy ul. Świętokrzyskiej. Placówka zyskała całkiem nowe oblicze.
Kolejne przedszkole w Białymstoku odnowione. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych
Fot: UM Białystok/ M. Jakowiak

Prace termomodernizacyjne w przedszkolu samorządowym nr 31 dobiegły końca. Pozwolą one na znaczną oszczędność energii, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów utrzymania budynku.

W przedszkolu docieplono ściany  fundamentowe oraz ściany zewnętrzne kondygnacji nadziemnych (z wykonaniem nowej elewacji). Ocieplono również przestrzeń dachową i wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową. Wymieniono także obróbki blacharskie i system rynnowy. W ramach prac dokonano również ocieplenia kominów oraz przykrycia czapek kominowych papą termozgrzewalną. Bardzo ważne było wymienienie instalacji c.o. wraz z grzejnikami i instalacji ciepłej wody użytkowej z armaturą. Zmieniono też oprawy oświetleniowe na oprawy LED.

Podczas robót związanych z termoizolacją, zdecydowano się także na wykonanie innych, niezbędnych prac, jak np. modernizacja instalacji elektrycznych wewnętrznych i instalacji odgromowej, modernizacja istniejącego tarasu z tyłu budynku. Przebudowano także kanalizację deszczową i wybudowano przepompownię wód drenażowych.

- To kolejna miejska inwestycja, która zwiększa efektywność energetyczną obiektów użyteczności publicznej, a tym samym obniża rachunki za ich funkcjonowanie. W obecnej sytuacji, kiedy ceny energii rosną w zawrotnym tempie, Miasto konsekwentnie inwestuje w poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych. Dzięki temu mamy oszczędności – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Koszt termomodernizacji i prac towarzyszących w Przedszkolu Samorządowym nr 31 to ponad 993 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na kwotę ponad 450 tys. zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1170 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39