Kolejne remonty i kolejne problemy z przejazdem. Gdzie tym razem?

2019.04.23 12:37
Wraz z wiosną na białostockich ulicach pojawili się drogowcy. Prowadzonych jest też kilka dużych inwestycji. To wszystko wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Kierowcy muszą mieć się na baczności.
Kolejne remonty i kolejne problemy z przejazdem. Gdzie tym razem?
Fot: Justyna Fiedoruk

Ładna pogoda sprzyja remontom i modernizacjom białostockich dróg. Jak wiadomo, wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców.

We wtorek (23 kwietnia) miłośnicy czterech kółek mogą spodziewać się miejscowych utrudnień w ruchu związanych z wykonywaniem oznakowania poziomowego, czyli malowaniem pasów na ul.:
- Armii Krajowej, odcinek od SP nr 49 do skrzyżowania z ul. Bacieczki;
- ks. Popiełuszki, odcinek od skrzyżowania z ul. Rybnika do skrzyżowania z ul. św. Boboli (możliwe roboty w nocy);
- Wrocławskiej, odcinek od skrzyżowania z ul. Zielonogórską do skrzyżowania z ul. św. Boboli;
- przedłużeniu ul. Hetmańskiej, odcinek od skrzyżowania z ul. Zielonogórską do skrzyżowania z ul. Lawendową (możliwe roboty nocne).
Prace te planowo będą prowadzone do 6 maja.

W środę (24 kwietnia) utrudnienia napotkają podróżujących komunikacją miejską. Remontowana będzie bowiem nawierzchnia zatoki autobusowej przy ul. Kołłątaja, w pobliżu skrzyżowania z ul. Mackiewicza. Podczas prowadzania prac zatoka autobusowa zostanie wyłączona z ruchu i utworzony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy. Prace remontowe potrwają około 40 dni.

Do 20 maja można się spodziewać utrudnień polegających na zawężeniu wewnętrznego pasa jezdni na ul. Mickiewicza. Związane jest to z budową lewoskrętu w przedłużenie ul. Wiewiórczej.

Gdzie jeszcze są remonty?

Do 19 kwietnia potrwają także prace remontowe na ul. Szarych Szeregów oraz na przyległych parkingach na odcinku od ul. Armii Krajowej do budowanej Trasy Niepodległości. W godz. od 7.00 do 18.00 kierowcy mogą spodziewać się połówkowego zawężenia jezdni.

Ruszył też remont bieżący nawierzchni na ul. św. Kolbego. Będzie trwał 45 dni (z wyłączeniem okresu 17-22 kwietnia). Wówczas kierowcy mogą spodziewać się miejscowego zawężenia jezdni na tym odcinku.

Kilka tygodni będą jeszcze trwały prace na ul. Narodowych Sił Zbrojnych. W tym przypadku osoby podróżujące w kierunku Ełku mają kierować się na następujące objazdy:
- al. Konstytucji 3 Maja - ul. Kołłątaja – ul. gen. Kleeberga;
- ul. Komisji Edukacji Narodowej - ul. Kołłątaja – al. Konstytucji 3 Maja – ul. Narodowych Sił Zbrojnych;
- al. Jana Pawła II – ul. gen. Kleeberga.

Drogowcy pracują też na al. Jana Pawła II. Przez najbliższe miesiące całkowicie zamknięta będzie prawa jezdnia (jadąc w kierunku granicy miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bacieczki (początek zamknięcia jezdni 30 metrów przed skrzyżowaniem) do zjazdu do restauracji McDonald`s.

Na spore utrudnienia kierowcy natkną się także na ul. Jurowieckiej, która jest remontowana od lutego. Na odcinku od ronda św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Poleskiej do skrzyżowania z ul. Ciepłą zawężona została prawa strona jezdni, a na pozostałej części wygrodzono dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Obowiązuje także ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ten remont zakończy się pod koniec czerwca.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1209 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39