Kobiece "Śniadanie z wizytówką". Było inspirująco i nieco… politycznie [ZDJĘCIA]

2024.02.22 20:26
Stowarzyszenie "100-lecie kobiet" po raz kolejny zorganizowało "Spotkanie z wizytówką". Wydarzenie, podczas którego kobiety mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić kontaktami i przy okazji zainspirować, cieszy się coraz większą popularnością.
Kobiece "Śniadanie z wizytówką". Było inspirująco i nieco… politycznie [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BialystokOnline

"Śniadanie z wizytówką" jest cyklicznym spotkaniem, które organizuje Stowarzyszenie "100-lecie kobiet". Wydarzenie ma na celu stworzenie kobietom przestrzeni do bliższego poznania się, zaprezentowania, rozwijania, a także działania. 

Podczas ostatniego śniadania (22 lutego) odbyła się dyskusja panelowa "Wiosna samorządowa - kobiety w podlaskim samorządzie". Głos zabrała m.in. Agnieszka Zawistowska. Jest współzałożycielką ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kobiety w Centrum i przez wiele lat była związana z polityką (pełniła m.in. funkcję dyrektora biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku i biura poselskiego Stefana Krajewskiego). Jej obecność na "Śniadaniu z wizytówką" nie była przypadkowa, ponieważ w trakcie wydarzenia rozmawiano m.in. o kobietach w podlaskim samorządzie.

W dyskusji wzięły też udział Małgorzata Wencilk - doktor nauk społecznych w zakresie prawa, aktywna działaczka III sektora i była prezeska Fundacji Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczenstwa i Katarzyna Zadykowicz Sokół - radczyni prawna, orędowniczka realnego równouprawnienia kobiet i mężczyzn i wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciół ulicy Warszawskiej.

Prelegentki zgodnie stwierdziły, że chociaż przybywa pań aktywnych w biznesie i osiągających w tej sferze duże sukcesy, to wciąż mało ich w polityce. Ich zdaniem trzeba i warto to zmienić, ponieważ kobiety wielokrotnie pokazywały, że doskonale odnajdują się także w tej dziedzinie.

Hasła, które podsumowały ich czwartkową rozmowę, brzmią: "Kobiety na wybory!", "Kobiety głosują na kobiety".

Atrakcją czwartkowego spotkania była okazja uczestniczenia w wyjątkowych warsztatach emisji głosu. Uczestniczki mogły dowiedzieć się, jak radzić sobie z wystąpieniami publicznymi. Szkolenie poprowadziła ekspertkę kobiecego głosu - Vita Kociubajło.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1110 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39