Kolejne środki unijne do wzięcia. Do rozdania 65 mln zł

2023.09.22 16:14
Wojewódzki Urząd Pracy organizuje nabór wniosków w ramach nowej perspektywy finansowej, czyli programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Zainteresowani mogą się zgłaszać jeszcze kilka tygodni.
Kolejne środki unijne do wzięcia. Do rozdania 65 mln zł
Fot: pixabay.com

Do 30 października mogą zgłaszać się osoby, które chcą złożyć wnioski w ramach nowej perspektywy finansowej, czyli programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Nabór jest organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy.

O unijne pieniądze mogą się starać wszystkie podmioty, w tym osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą oraz oświatową. Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do organizacji, czy instytucji, które prowadzą szkolenie i kształcenie osób dorosłych.

Pieniądze mogą być przeznaczone głównie na na realizację usług rozwojowych dotyczących m.in. kompetencji cyfrowych i ekologicznych. 

- Podstawowym założeniem naboru jest wspieranie "uczenia się przez całe życie", ze szczególnym naciskiem na elastyczne możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji, z uwzględnieniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności w oparciu o bieżące potrzeby rynku pracy, a także ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej tych, którzy naprawdę tego potrzebują - informuje Wojewódzki Urząd Pracy. 

W sumie na realizację projektów przewidziano 65 mln zł. Dofinansowanie może maksymalnie wynosić 95%.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć o nim więcej, mogą dzwonić pod nr tel. 85 749 7228 lub 85 749 7264 oraz wysyłać maila na adres: sowa@wup.wrotapodlasia.pl. Można też zgłaszać się osobiście do punktu kontaktowego WUP przy ul. Pogodnej 22.

Wnioski o dofinansowanie projektu można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych – SOWA EFS. Aplikacja dostępna jest pod adresem https://sowa2021.efs.gov.pl.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1284 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39