Kolejne transporty z Podlasia z pomocą powodzianom

2010.06.10 00:00
Caritas Archidiecezji Białostockiej wysłała kolejne dwa 24-tonowe tiry z produktami zebranymi na rzecz osób dotkniętych powodzią.
Kolejne transporty z Podlasia z pomocą powodzianom
Fot: sxc.hu

7 czerwca wyruszył transport do Caritas Diecezji Tarnowskiej. Natomiast w dniu dzisiejszym, 10 czerwca do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Do tej pory wysłano transporty o łącznej wadze 120 ton.

Produkty, które dotrą do osób najbardziej potrzebujących pochodzą ze zbiórek prowadzonych w sklepach, w szkołach a także od indywidualnych darczyńców, którzy przynosili swe dary do Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej. 
Są to środki czystości, żywność, pościel, ręczniki, ubrania oraz woda "Kropla Podlasia" będąca darowizną od firmy "Woziwoda -Expres" z Pawłowszczyzny koło Sokółki. 

Do pomocy powodzianom dołączyły się również białostockie sklepy, takie jak Stokrotka, Selgros Leroy Merlin, i Chorten, które przeprowadziły zbiórkę artykułów spożywczych oraz środków czystości wśród swoich pracowników oraz klientów sklepu. 
Szkoły podstawowe, średnie, gimnazja oraz przedszkola także wzięły udział w zorganizowanej przez Caritas "Zbiórce żywności dla dzieci i rzeczy dla osób dotkniętych powodzią". Miała ona miejsce 31 maja i 1 czerwca. 

Wszystkim biorącym udział w zbiórkach oraz akcjach wspomagających powodzian, Caritas składa serdeczne podziękowania.

MAG

1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39