Kolejne warsztaty "Koduj z Gigantami". Poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

2023.01.20 13:23
Zbliża się największe programistyczne wydarzenie dla najmłodszych - kolejna edycja "Koduj z Gigantami". Można się zapisywać na darmowe warsztaty.
Kolejne warsztaty "Koduj z Gigantami". Poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem
Fot: pixabay.com

Po krótkiej przerwie powraca wydarzenie "Koduj z Gigantami". Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki akcji uczestnicy mają okazję nauczyć się podstaw programowania i poznać gry, w które niegdyś grali ich rodzice.

Podczas zajęć prowadzący, wykorzystując nowoczesne środowiska programowania, starają się połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Zajęcia są dopasowane do różnych grup wiekowych, by mogli w nich uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpostawowych.

- Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania - mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i co-founder szkoły Giganci Programowania.

Środowiska i języki programowania takie jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ pozwolą zabrać dzieciaki i młodzież w niezwykłą podróż do świata gier komputerowych ich rodziców. Najmłodsi ucząc się skryptów oraz podstaw programowania dowiedzą się, jak można nadać nowe życie dawnym grom.

W ramach akcji "Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie” w całym kraju odbywają się darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. W Białymstoku będą one prowadzone stacjonarnie w dniach 11 i 12 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Częstochowskiej 6a. Zapisy trwają na stronie www.kodujzgigantami.pl

Portal BialystokOnline patronuje wydarzeniu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
516 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39