Kolejni pseudokibice zatrzymani. Brali udział w ustawkach

2015.04.24 00:00
Policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 8 pseudokibiców, którzy odpowiedzialni są m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowanie tzw. ustawek w latach 2010-2014.
Kolejni pseudokibice zatrzymani. Brali udział w ustawkach
Fot: KWP Białystok

Funkcjonariusze CBŚP wraz z białostockimi policjantami zatrzymali 8 pseudokibiców jednego z białostockich klubów piłkarskich, którzy w większości powiązani są z ruchem neonazistowskim.

Wszystkim podejrzanym Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także udziału w bójkach - tzw. ustawkach, do których dochodziło w latach 2010-2014 z pseudokibicami innych drużyn piłkarskich. Kilku zatrzymanym zostały postawione ponadto zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

W prowadzonym w tej sprawie śledztwie dotychczas funkcjonariusze zatrzymali już 52 osoby. Wobec 28 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W najbliższym czasie planowane są w tej sprawie kolejne zatrzymania.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1030 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39