Kolejni zatrzymani w aferze korupcyjnej. Pomagali załatwić egzaminy na prawko

2016.07.25 15:33
7 mężczyzn zostało oskarżonych o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego w województwach podlaskim i mazowieckim. Łącznie zarzuty usłyszało już 60 osób.
Kolejni zatrzymani w aferze korupcyjnej. Pomagali załatwić egzaminy na prawko
Fot: KWP Białystok

Śledztwo w sprawie płatnej protekcji prowadzili funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją KWP w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kolejnym 7 osobom. Byli to mężczyźni w wieku od 25 do 62 lat - mieszkańcy województw podlaskiego i mazowieckiego, którzy udzielali korzyści majątkowej w zamian za pomoc w zdawaniu egzaminów na prawa jazdy.

Sprawa ma charakter rozwojowy - wcześniej już 53 osoby usłyszały łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych. Szczegółowo badający sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań związanych z tym procederem. Przypominają także, że osoba, która udziela korzyści majątkowej za pośrednictwo w załatwieniu danej sprawy, nie podlega karze, jeśli "łapówka" została przyjęta, a sprawca zawiadomił o tym odpowiednie organy ścigania.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1212 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39