Kolejny dzień z opadami, tym razem marznącymi

2023.03.10 06:57
Białostoczanie w piątek, podobnie jak i w czwartek, będą musieli zmierzyć się z kolejnym pochmurnym i mokrym dniem. Co więcej, biomet znów będzie niekorzystnie na nas wpływać.
Kolejny dzień z opadami, tym razem marznącymi
Fot: Malwina Witkowska

Piątek w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny i mokry. Przez większość dnia będzie szaro i ponuro, a zachmurzenie pokryje całe niebo. Wilgotność powietrza będzie na wysokim poziomie wynoszącym 98 proc.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących, które mogą powodować gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85 proc. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 15.00, a zostały nim objęte powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sokólski, wysokomazowiecki i zambrowski.

Maksymalna temperatura w ciągu dnia osiągnie wartość 4°C, ale odczuwalna będzie bardziej na poziomie zera. Nocą pojawi się lekki przymrozek sięgający -1°C.

Wiatr południowo-wschodni powieje ze średnią prędkością 18 km/h, w porywach do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne dość niskie, wyniesie 996 hPa. Warunki biometeorologiczne będą kolejny dzień z rzędu niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 5.55, astronomiczne południe będzie o godz. 11.38, a zachód o godz. 17.21. Długość dnia wyniesie zatem 11 godzin i 26 minut, a noc potrwa 12 godzin i 34 minuty. Nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 20.54, a zajdzie o godz. 6.57. Jest on aktualnie w fazie ubywającej.

10 marca to 69. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 296 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Dzień Mężczyzn, Międzynarodowy Dzień Peruki, Dzień Całowania w Czoło, Międzynarodowy Dzień Dud, Dzień Mario. Tego dnia imieniny obchodzą: Cyprian, Makary, Aleksander, Eugenia, Gaja, Gajusz, Piotr, Porfirion, Symplicjusz, Symplicy, Zwnisława.

Przysłowie na dziś: "Męczennicy jeśli psocą, będzie dżdżysto Wielką Nocą, a gdy kropla dżdżu nie spadnie, przez sześć niedziel będzie ładnie".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39