Kolejny lewy obrońca zasilił szeregi Jagiellonii

2021.02.05 22:03
W trakcie zimowego okna transferowego Duma Podlasia skupiła się na wzmocnieniu formacji defensywnej. Klub zakontraktował jakiś czas temu Bojana Nasticia oraz Miroslawa Mazura, a w piątek (5.02) późnym wieczorem umowę z Jagą podpisał Godfrey Bitok Stephen.
Kolejny lewy obrońca zasilił szeregi Jagiellonii
Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok pozyskała w tym roku drugiego zawodnika na lewą stronę obrony. Na dodatek drugiego z ligi białoruskiej. W ślady Bojana Nasticia, który przybył do stolicy Podlasia z BATE Borysów, poszedł Godfrey Bitok Stephen.

Nowy nabytek ekipy z północno-wschodniej Polski to urodzony w Dżos Nigeryjczyk. Mierzący 183 cm wzrostu boczny defensor przygodę z piłką rozpoczął w akademii Gee-Lec. Dobra postawa w klubie i powołania do młodzieżowej reprezentacji swego kraju sprawiły, że na Godfreya sieć zarzucił Isłacz Minskij Rajon. Białoruski klub najpierw wypożyczył młodego Nigeryjczyka, a następnie zakontraktował go na stałe. Za naszą wschodnią granicą 20-latek wystąpił w 58 oficjalnych meczach, w których strzelił 8 goli i zaliczył tyle samo asyst.

- Było mi bardzo miło, kiedy otrzymałem ofertę z Białegostoku. Słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. To klub na wysokim poziomie z dużymi ambicjami. Jestem przekonany, że przychodząc tutaj, robię duży krok w mojej dotychczasowej karierze - powiedział na łamach oficjalnej strony białostockiego klubu Godfrey Bitok Stephen.

Lewy obrońca związał się z Dumą Podlasia umową ważną do końca 2024 r. W Jagiellonii na koszulce Godfreya będzie widniał numer 12.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39