Kolejny lockdown. Sportowe obiekty będą zamknięte, a najniższe ligi zawieszone

2021.03.19 15:29
Od soboty (20.01) sportowe obiekty muszą być zamknięte. To oznacza, że nie pójdziemy już ani na basen, ani nie wybierzemy się na Tor Białystok. Ale na tym złe wieści dla fanów sportu się nie kończą.
Kolejny lockdown. Sportowe obiekty będą zamknięte, a najniższe ligi zawieszone
Fot: pixabay.com

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie musi zamknąć swoje obiekty. Od soboty nieczynne będą wszystkie 3 pływalnie (Sportowa, Kameralna oraz Rodzinna), a ponadto zamknięta zostanie mieszcząca się przy ul. Ciołkowskiego motoarena. Pustka ogarnie również stadion lekkoatletyczny.

- Jeśli będzie taka możliwość, będziemy starali się odrobić zajęcia organizowane przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, czyli nauki pływania, aqua aerobik, zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym w wodzie - informuje BOSiR.

Niestety lockdown mocno dotknie też piłkarskie rozgrywki klasy okręgowej. Choć Podlaski Związek Piłki Nożnej starał się, by najbliższe kolejki nie zostały przełożone, to jednak ostatecznie pojedynek z koronawirusem został przegrany. Liga będzie zawieszona.

- Liczba klubów Keeza Klasy Okręgowej, które nie spełniły wymaganych warunków, nie pozwala na kontynuowanie rozgrywek w okresie 20.03.2021 r. - 9.04.2021 r. Zaplanowane kolejki nr 19-21 w tym okresie zostały przełożone na inne terminy. Nowe terminy zostaną podane w przyszłym tygodniu - czytamy w komunikacie Podlaskiego ZPN-u.

Na szczęście uda się rozegrać większość spotkań w Keeza IV Lidze. Do skutku nie dojdą jedynie potyczki Sokoła 1946 Sokółka z KS-em Michałowo, Sparty Augustów z Hetmanem Białystok i Promienia Mońki z Warmią Grajewo. Kontynuowane będą też rozgrywki młodzieżowe. Jeżeli chodzi o zmagania w ramach A-klasy (miały ruszyć w ostatni weekend marca), wszystko wskazuje na to, że wystartują one dopiero po Wielkanocy.

Ważą się również losy badmintonowego turnieju BadStrefa by Budokrusz INTRO Białystok, który miał być połączony z darmowymi zajęciami dla dzieci i dorosłych. Warsztaty doszkalające zostaną prawdopodobnie odwołane. Co z głównym punktem imprezy? Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1220 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39