Kolejny pościg. Ukrainiec w warszawskiej taksówce wylądował w rowie

2021.11.15 15:57
Policjanci ze Szczecina, którzy aktualnie pełnią służbę w powiecie siemiatyckim, zatrzymali po pościgu obywatela Ukrainy. Niebezpieczną jazdę zakończył w rowie.
Kolejny pościg. Ukrainiec w warszawskiej taksówce wylądował w rowie
Fot: KPP Siemiatycze

Tuż przed północą w nocy z niedzieli na poniedziałek w rejonie miejscowości Olchowicze w powiecie siemiatyckim policjanci z oddziału prewencji ze Szczecina chcieli zatrzymać skodę. Auto było oklejone jak taksówka jeżdżąca na ulicach Warszawy. Kierowca zlekceważył jednak polecenia mundurowych i zaczął uciekać w kierunku Siemiatycz. Po kilkukilometrowym pościgu, kierowca osobówki stracił panowanie na pojazdem i wylądował w rowie.

Z rozbitej skody wybiegła grupa mężczyzn i ukryła się w pobliskim lesie. Po chwili wszyscy byli już w rękach mundurowych.

Kierowcą był 26-letni obywatel Ukrainy. W skodzie przewoził 4 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

Imigranci zostali przekazani Straży Granicznej. Kierowca skody został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszy zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1908 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39