Kolejny sukces UKS-u Kaliber na mistrzostwach Polski

2017.07.11 10:50
Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w strzelectwie sportowym. Świetnie na wrocławskiej imprezie spisali się reprezentanci UKS-u Kaliber, którzy do stolicy Podlasia przywieźli 7 medali indywidualnych i 5 drużynowych.
Kolejny sukces UKS-u Kaliber na mistrzostwach Polski
Fot: UKS Kaliber

Zawodnicy UKS-u Kaliber osiągnęli kolejny sukces. Nie tak dawno reprezentanci białostockiego klubu kapitalnie zaprezentowali się na mistrzostwach kraju seniorów (m.in. złoty i srebrny medal Aleksandry Szutko), a teraz przyszła kolej na juniorów i młodzieżowców. Z wrocławskich zawodów Podlasianie (juniorzy) przywieźli bowiem aż 12 krążków (7 indywidualnych i 5 drużynowych), co pozwoliło zespołowi z północno-wschodniej części Polski zająć 1. miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw (startowało 39 ekip).

W kategorii karabin dowolny 2 x 40 strzałów klasę pokazał Mateusz Pierko, który zdobył tytuł mistrza kraju. Bardzo dobrze spisała się także Magdalena Akimowicz, a więc srebrna medalistka w konkurencji karabin sportowy 3 x 20 strzałów i brązowa w karabin sportowy leżąc. W tej samej rywalizacji - tyle, że mężczyzn - brąz wystrzelał również Maciej Kuć, a Kacper Jurasz sięgnął po srebro w pistolecie dowolnym. Z medalami wróciła również Kinga Szewc (2 brązowe krążki w pistolecie pneumatycznym i sportowym).

Ponadto w kategorii młodzieżowców na podium (2 razy 2. miejsce) znalazł się Piotr Pacuk.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1617 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39