Koło młyńskie zostanie dłużej. Mamy do rozdania wejściówki dla dzieci [KONKURS]

2021.06.01 14:54
We wtorek (01.06) zastępcy prezydenta Białegostoku - Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński z okazji Dnia Dziecka przygotowali 1 tys. wejściówek na koło młyńskie. Nasi czytelnicy również mogę je otrzymać.
Koło młyńskie zostanie dłużej. Mamy do rozdania wejściówki dla dzieci [KONKURS]
Fot: Malwina Witkowska
Mamy do rozdania wejściówki na koło dla dzieci do 14. r. ż.

Prezent na Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzone jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, ustanowiony 67 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji miasto Białystok przygotowało szczególną niespodziankę.

- W związku z Dniem Dziecka miasto ma specjalną atrakcję: 1000 darmowych wejściówek dla dzieci do 14. roku życia na koło młyńskie, które znajduje się na białostockim Rynku Kościuszki - informuje zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Razem z zastępcą prezydenta Rafałem Rudnickim dzisiaj rozdawali karty wstępu w białostockich przedszkolach, podstawówkach, a także na Rynku Kościuszki.

- O tym, w jaki inny sposób będzie można uzyskać wejściówki, będzie można się dowiedzieć z mediów społecznościowych miasta Białegostoku, czyli na facebooku, instagramie i twitterze - dodaje Przemysław Tuchliński.

Koło będzie dłużej

Koło młyńskie na Rynku Kościuszki ruszyło 8 maja. Wówczas ustawiła się kolejka chętnych na przejażdżkę nową atrakcją. Montaż rozpoczęto 5 maja, co wzbudzało niemałą sensację - takie koło pojawiło się bowiem pierwszy raz w Białymstoku.

- Ponieważ koło młyńskie tutaj na Rynku Kościuszki spotkało się z takim dobrym przyjęciem ze strony białostoczan, to będzie stało trochę dłużej - stwierdza zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dlatego, koło zamiast do 13 czerwca będzie stało dodatkowy tydzień, czyli do 20 czerwca. Wejściówki będzie można wykorzystać do tego czasu.

- Myślę, że jest to sympatyczny gest ze strony miasta z okazji Dnia Dziecka, który w tym przypadku będzie trwał trochę dłużej - podkreśla Rudnicki.

Dodał, że osoby które nadal nie wiedzą jak świętować dzisiejsze święto, mogą spędzić Dzień Dziecka u Branickich. Inne atrakcje organizują również: Muzeum Wojska czy Muzeum Podlaskie.

Wejściówki dla czytelników

Dla czytelników portalu BiałystokOnline mamy do rozdania 12 podwójnych, darmowych wejściówek dla dzieci do 14. roku życia na Diabelski Młyn w Białymstoku. Bilety są ważne do 20 czerwca.

Konkurs: Diabelski Młyn w Białymstoku - bilety dla dzieci.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39