Kolorowa wiosna zawita do Białegostoku. Rozpoczęło się sadzenie kwiatów

2021.03.28 13:21
Jak co roku, po zimowej przerwie miasto Białystok zaczyna sadzić kwiaty. Dziesiątki tysięcy sadzonek sprawi, że już za kilka tygodni wszystkie parki, ulice czy skwery będą pełne różnobarwnych kwiatów.
Kolorowa wiosna zawita do Białegostoku. Rozpoczęło się sadzenie kwiatów
Fot: Malwina Witkowska

Rozpoczęło się sadzenie

W Białymstoku w donicach ustawionych w centrum sadzone są już bratki i stokrotki, a w wielu miejscach miasta można zauważyć pierwsze zwiastuny wiosny, czyli wyrastające z ziemi żółte i fioletowe krokusy.

– Dbamy o to, aby każdego roku nasze miasto wyglądało pięknie – podkreśla zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Pod koniec marca zakończy się pozimowe oczyszczanie chodników, alejek, schodów czy mostków. Na kwiecień natomiast zaplanowano m.in. wertykulację oraz nawożenie trawników. Sadzenie wiosennych kwiatów ma potrwać do 27 marca.

– Białystok słynie z zieleni. Zależy nam na tym, aby na Święta Wielkanocne przybrał wiosenną szatę - dodaje zastępca.

Tysiące kwiatów

W ubiegłym roku w parku im. Dziekońskiej, na placu ks. Sopoćki i w parku Centralnym posadzono łącznie 10 tys. bulw krokusów. W tym roku zakwitną także w innych miejscach m.in.: w alei Bluesa, na bulwarach Kościałkowskiego, przy ul. Herberta. Nieco później na rabatach zakwitną żonkile m.in. w parku Planty i skwerze Kaczyńskich.

Tulipanowych cebul przybyło w parku Planty (8,6 tys. sztuk), na rondzie Hasbacha (8 tys. sztuk), na rondzie w Dojlidach Górnych (3 tys. sztuk), na bulwarach Kościałkowskiego (6 tys. sztuk), na rondzie Lussy (10 tys. sztuk) i w parku Starym im. Poniatowskiego (2 tys. sztuk).

Bratki i stokrotki wypełnią aleję Zakochanych w parku Planty, gdzie zostanie posadzonych 20 tys. sadzonek. Pierwsze kwiaty pojawią się łącznie w 159 donicach i na rabatach. Prymule, stokrotki, orliki, tulipany (10,5 tys. sadzonek) i niezapominajki (9,5 tys. sadzonek) zakwitną także w salonie ogrodowym Ogrodu Branickich.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39