Kolorowe balony polecą w niebo. Happening przed szpitalem dziecięcym

2015.02.14 00:00
Już w najbliższą niedzielę (15.02) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową. Fundacja "Pomóż Im" organizuje ciekawy happening.
Kolorowe balony polecą w niebo. Happening przed szpitalem dziecięcym
Fot: freeimages.com

Na zaproszenie Fundacji "Pomóż Im", przed głównym wejściem do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, zbiorą się byli pacjenci, leczeni w dzieciństwie z powodu choroby nowotworowej. Każdy z nich otrzyma balon, na którym będzie mógł napisać nazwę choroby, którą udało się mu pokonać w dzieciństwie.

Punktualnie o godz. 12.00 setki kolorowych baloników zostanie wypuszczonych w powietrze. Symbol ten ma pokazać, że choroba, niczym balon z helem, powinna bezpowrotnie odlecieć. Balony wypuszczą również dzieci znajdujące się aktualnie w trakcie leczenia w Klinice.

W niedzielę (15.02) w wielu punktach Białegostoku będzie można spotkać też wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im", którzy będą wręczali przechodniom ulotki informacyjne poświęcone podstawowym zasadom dotyczącym wczesnego wykrywania raka u najmłodszych oraz informacją, gdzie można uzyskać pomoc, jeśli podejrzewa się chorobę u swego dziecka. Wolontariusze będą również mieli ze sobą puszki, do których każdy będzie mógł wrzucić datek z przeznaczeniem na wsparcie naszych podopiecznych leczonych w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK.

Rocznie do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafia od 30 do 50 dzieci, u których zdiagnozowany zostaje nowotwór.

Co ciekawe, Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową w Polsce będzie obchodzony dopiero po raz drugi – i zarazem po raz kolejny - z inicjatywy białostockiej organizacji, która prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci oraz pomaga małym pacjentom z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1155 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39