Komisarz UE na Politechnice. O polityce energetycznej w Podlaskiem

2013.09.06 00:00
Dzisiaj (6.09) Politechnika Białostocka gościła w swoich murach dyrektora Dyrekcji Generalnej ds. Energetyki i Transportu w Komisji Europejskiej Klausa-Dietera Borchardta. W ramach spotkania została omówiona polityka energetyczna województwa podlaskiego.
Komisarz UE na Politechnice. O polityce energetycznej w Podlaskiem
Fot: MC
Od lewej: Klaus-Dieter Borchardt oraz Jarosław Dworzański

W piątek Politechnika Białostocka gościła w swoich murach dyrektora Dyrekcji Generalnej ds. Energetyki i Transportu w Komisji Europejskiej Klausa-Dietera Borchardta. Komisarz UE w dniach 5-8 września, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, odwiedza Podlasie i zapoznaje się z planowanymi w naszym regionie projektami energetycznymi.

Dzisiaj, w ramach wizyty, spotkał się z władzami Politechniki Białostockiej, zwiedził kampus uczelni, a także wystąpił z wykładem nt. "Europejskiej polityki energetycznej ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw regionalnych". W jego trakcie zostały przedstawione założenia unijnej polityki energetycznej do 2050 roku, a także związane z nią wyzwania, które stoją przed województwem podlaskim. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz lokalnych, przedsiębiorcy i członkowie klastra energetycznego.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1208 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39