Komplet zwycięstw podlaskich drużyn

2018.12.22 21:17
W 14. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) swoje mecze wygrały oba zespoły z Podlasia. Żubry rozprawiły się w delegacji z GLKS-em Nadarzyn, a Tur - również na wyjeździe - pokonał Siarkę Tarnobrzeg.

Choć inauguracyjna kwarta wyjazdowego starcia Żubrów Białystok ze znajdującym się na dole ligowej stawki GLKS-em Nadarzyn zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodarzy, to jednak ostatecznie do żadnej niespodzianki nie doszło. W kolejnych odsłonach spotkania koszykarze z północno-wschodniej Polski zagrali już na miarę swych możliwości i bez większych problemów zgarnęli komplet punktów, wygrywając mecz 109:74. W ekipie prowadzonej przez Tomasza Kujawę najwięcej oczek, bo 18, rzucił Jakub Lewandowski.

Dzięki ograniu GLKS-u Żubry 2018 r. zakończą z bilansem 13 triumfów i tylko 1 porażki.

Niewiele gorszymi rezultatami mogą się pochwalić gracze Tura, którzy w sobotę (22.12) pokonali w Tarnobrzegu Siarkę, odnosząc tym samym 11. zwycięstwo w sezonie 2018/2019. Po 3 kwartach meczu na tablicy wyników wyświetlał się remis, ale w ostatniej części rywalizacji Podlasianie byli już wyraźnie lepsi, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wynikiem 83:73. Tura do triumfu poprowadził autor 27 punktów - Aaron Weres.

W następnej kolejce - która zaplanowana została po świąteczno-noworocznej przerwie, czyli 5 stycznia - Żubry zmierzą się w Radomiu z Rosą-Sport, zaś Tur na własnym parkiecie podejmie rezerwy Startu Lublin.

14. Akademia Koszykówki Legii Warszawa 14 15 1-13

GLKS Nadarzyn - Żubry Białystok 74:109 (25:24, 12:29, 20:28, 17:18)
Żubry Białystok: Jakub Lewandowski (18 pkt), Daniel Kamiński (2 pkt), Michał Bombrych (6 pkt), Arkadiusz Zabielski (12 pkt), Bartłomiej Wróblewski (10 pkt), Kamil Czosnowski (11 pkt), Patryk Andruk (2 pkt), Michał Wielechowski (14 pkt), Andrzej Misiewicz (12 pkt), Maciej Parszewski (8 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (5 pkt), Adrian Warszawski (9 pkt)

Siarka Tarnobrzeg - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 73:83 (21:19, 18:20, 18:18, 16:26)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (13 pkt), Marcin Monach (19 pkt), Rafał Stefanik (0 pkt), Tomasz Pisarczyk (5 pkt), Maciej Bębeniec (3 pkt), Aaron Weres (27 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt), Paweł Lewandowski (11 pkt)