Koncert Lao Che otwiera "Strefę Muzy" w 2012 roku

2012.02.02 00:00
Lao Che - polski zespół, którego twórczość łączy wiele rożnych naleciałości stylistycznych zagra 26 lutego koncert w Białymstoku. Występ odbędzie się w ramach " Strefy Muzy" w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Koncert Lao Che otwiera "Strefę Muzy" w 2012 roku
Fot: materiały organizatora

Grupa powstała w Płocku w 1999 roku. Jej nazwa pochodzi od imienia jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" - Starego Che. Zespół zadebiutował albumem "Gusła", którego muzyczne klimaty czerpią z atmosfery zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Najbardziej znaną piosenką Lao Che z tej płyty jest "Klucznik". Drugi album - "Powstanie Warszawskie" przyniósł Lao Che popularność i uznanie w postaci wielu nagród np. Fryderyka 2005(w kategorii Album roku - muzyka alternatywna). Krążek tworzy 10 utworów, które w sferze muzyczno-tekstowej są chronologicznie przyporządkowane historycznym epizodom zrywu powstańczego mieszkańców Warszawy. Następnie zespól nagrał dwa albumy: "Gospel"( 2008)i "Prąd Stały / Prąd Zmienny"(2010).

Lao Che zagra w ramach "Strefa Muzy", cyklu wydarzeń które pojawiło się w Białymstoku w październiku 2004 roku. Dotychczas w ramach imprezy wystąpili m.in.: Raz Dwa Trzy, Varius Manx, Myslovitz, Goya, Krzysztof Kiljański, Stanisław Soyka, Maciej Maleńczuk, Ania Dąbrowska, Leszek Możdżer.

Koncert Lao Che będzie pierwszym z czterech koncertów znanych zespołów w Operze i Filharmonii Podlaskiej w 2012 roku. Odbędzie się 26 lutego o godz. 19. Bilety: 50zł w przedsprzedaży, 60zł w dniu imprezy można nabyć w Agencji Reklamowej Admis, kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej, Biurze Ogłoszeń Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej, a także przez Ticketpro.

MAG

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39