Koncert na rzecz chorego Sebastiana oraz Mikołaje w akcji. Wolontariusze pomagają

2013.12.18 00:00
Wolontariusze z Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej w Białymstoku zebrali ponad 2,2 tys. zł. Pieniądze pomogą spełnić marzenie ciężko chorego Sebastiana.
Koncert na rzecz chorego Sebastiana oraz Mikołaje w akcji. Wolontariusze pomagają
Fot: ZSS STO w Białymstoku
wolontariusze z Zespołu Szkół Społecznych STO pomogli spełnić marzenie chorego Sebastiana

Nastoletni Sebastian ma guza móżdżku, chłopak marzy o pływaniu z delfinami.
- To swoiste wyzwanie również dla nas, bo dużo łatwiej znaleźć jest darczyńcę np. na zakup laptopa – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu ZSS STO.

W środę (18.12) w szkole odbyły się dwa koncerty "Ty masz talent, on - marzenie", w których swoje umiejętności prezentowali uczniowie gimnazjum, liceum i podstawówki z Fabrycznej.
- Dobrze się czujemy grając razem w zespole - mówi Julia Kołcio, uczestniczka koncertu. - Sprawia to nam radość. A jeśli naszym graniem możemy uszczęśliwić kogoś innego, to satysfakcja jest podwójna.

Pieniądze na realizację marzenia Sebastiana pochodziły zarówno z biletów, jak i sprzedaży wypieków własnoręcznie przygotowanych przez wolontariuszy. W sumie udało się zebrać ponad 1200 zł, dodatkowo 1 tys. zł pochodzi ze zbiórki podczas listopadowej wywiadówki uatrakcyjnionej kabaretem.

Również w środę (18.12) do podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci zapukali Mikołaje. Przebrani wolontariusze ruszyli z siedziby Fundacji "Pomóż Im" w trasę po całym województwie, aby dostarczyć w sumie ponad 50 paczek do wszystkich podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci i ich rodzeństwa. Akcja potrwa do piątku (20.12).

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39