Koncert na tarasie. Wstęp jest wolny [WIDEO]

2016.08.15 14:46
Występ zespołu Magda Brudzińska Klezmer Trio uświetni kolejną rocznicę wybuchu powstania w białostockim getcie. Koncert 16 sierpnia w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Koncert na tarasie. Wstęp jest wolny [WIDEO]
Fot: materiały organizatora
Magda Brudzińska Klezmer Trio

Trio Magdy Brudzińskiej wykonuje wokalno-instrumentalną muzykę inspirowaną melodiami aszkenazyjskimi, bałkańskimi i romskimi. Muzycy łączą je ze współczesnymi tradycjami wykonawczymi i nowoczesnymi brzmieniami.

Magda Brudzińska zaśpiewa w języku jidysz, romskim, serbskim i macedońskim. To wszechstronna artystka - wokalistka, altowiolistka, aranżerka i producentka muzyczna. Ukończyła akademie muzyczne w Krakowie i Warszawie. Grała m.in. w orkiestrze Filharmonii Opolskiej i z zespołem Sinfonietta Cracovia. Ma jednak na swoim koncie również doświadczenia z zupełnie innego obszaru muzyki - była członkiem trzech kultowych zespołów grających ciężkiego rocka i punka: Sirrah, Sid i Farben Lehre. Współpracowała z wieloma formacjami bluesowymi, rockowymi, a także z rozgłośniami radiowymi. Brała udział w projektach związanych z piosenką aktorską i poezją śpiewaną.

Od 2014 r. Magda występuje z nowym składem - jako Magda Brudzińska Klezmer Trio. W zespole tym folkowe i klezmerskie brzmienia przeplatane są elementami jazzu, muzyki klasycznej i pop. Inspiracją są tradycyjne pieśni i melodie diaspory galicyjskiej, muzyka romska i bałkańska.Koncert uświetni 73. rocznicę wybuchu powstania w białostockim getcie. Ten heroiczny zryw ludności żydowskiej Białegostoku miał miejsce w nocy z 15 na 16 sierpnia 1943 r.

Występ zaplanowano 16 sierpnia o godz. 20.00 na tarasie CLZ. Wstęp jest wolny.

Szczegóły: Koncert Koncert Magdy Brudzińskiej z Klezmer Trio

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1429 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39