Koncert świąteczny. Mietek Szcześniak w Białymstoku

2010.12.14 00:00
Polskie i zagraniczne kolędy i utwory z repertuaru Mietka Szcześniaka zabrzmią podczas koncertu w czwartek, 16 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Koncert świąteczny. Mietek Szcześniak w Białymstoku
Fot: materiały organizatora
Mietek Szcześniak wystąpi w filharmonii

Mietek Szcześniak zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek. Jako nastolatek z zespołem Funk Factory w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie "Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w roku 1985 za wykonanie piosenki "Przyszli o zmroku" otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar.

Debiutancka płyta piosenkarza - "Niby nowy" - ukazała się w roku 1990. Szcześniak dał się poznać jako wykonujący wspólnie z Edytą Górniak "Dumkę na dwa serca" - piosenkę do filmu "Ogniem i Mieczem". Reprezentował też Polskę piosenką "Przytul mnie mocno" na festiwalu Eurowizja w roku 1999. Jego nowa płyta wyszła w roku 2006. Ze "Zwykłego cudu" pochodzą takie przeboje, jak "Mamma", "O niebo lepiej" czy "Naprawdę dość". Głos Mietka Szcześniaka można usłyszeć też w polskich wersjach filmów wytwórni Walta Disney'a.

Podczas koncertu w Białymstoku artysta wykona kolędy polskie i zagraniczne oraz utwory ze swojego repertuaru. W koncercie wystąpią również talenty Studium Wokalno - Aktorskiego im. Czesława Niemena w Białymstoku. Początek koncertu 16 grudnia o godz. 18. Bilety kosztują 40 zł.

andy

1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39