Koncerty w pałacu Branickich. Przed nami międzynarodowy festiwal

2018.07.22 12:33
Przed nami 10., jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej. W programie są koncerty, spektakle i prelekcje.
Koncerty w pałacu Branickich. Przed nami międzynarodowy festiwal
Fot: pixabay.com

- Po edycji z 2017 roku, z dominantą na cieniach fin de siècle'u w najnowszych kierunkach interpretacyjnych muzyki dawnej, w 2018 roku wracamy do początków ideowych Festiwalu - wiary w etos muzyki dawnej w jej najbardziej transparentnej postaci - mówią organizatorzy wydarzenia z Galerii im. Sleńdzińskich.

10. edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Językiem uniwersalnym, językiem własnym" i skupia się wokół tzw. wykonawstwa historycznie poinformowanego, czyli próbie odtworzenia pierwotnych warunków wykonywania muzyki.

Festiwal anonsować będzie koncert "W stylu ekskluzywnego eklektyzmu" w wykonaniu Martyny Pastuszki (skrzypce barokowe), Adama Pastuszki (skrzypce barokowe), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela barokowa) i Anny Urszuli Kucharskiej (klawesyn). W programie są utwory Georga Friedricha Händla i Jana Sebastiana Bacha. Koncert zaplanowano w niedzielę (22.07) w Aula Magna Pałacu Branickich o godz. 19.00.

Impreza potrwa do 5 sierpnia.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39