Konferencja dotycząca raka piersi. Udział w niej weźmie Magda Gessler

2022.10.19 12:59
W sobotę (22.10) w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbędzie się konferencja "Chcę być świadoma i wiedzieć więcej". Wydarzenie jest skierowane do kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi.
Konferencja dotycząca raka piersi. Udział w niej weźmie Magda Gessler
Fot: pixabay.com

W sobotę w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Szpitalnej 37 odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja dla kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi. Podczas wydarzenia będą poruszane różnorodne tematy. Dr Anna Kozłowska i dr Lucyna Sokołowska opowiedzą o możliwych działaniach niepożądanych radioterapii i o tym, jak sobie z nimi radzić. Dr Renata Posmyk opowie o mutacjach, a dr Leszek Kozłowski wyjaśni, kiedy można uniknąć usuwania węzłów chłonnych. Specjaliści podczas konferencji poruszą też kwestię aktywności fizycznej i rehabilitacji.

Gościem specjalnym konferencji będzie Magda Gessler, która spróbuje zmotywować kobiety do tego, by mimo choroby, nadal z uśmiechem szły przez życie.

Atrakcją w trakcie wydarzenia będzie recital wokalny Respiro Duo „Mój oddech, moje pragnienie” oraz wystawa fotografii Ewy Woronieckiej „Patomorfologia – nieznane oblicze”. Około godz. 14.30 zostaną wypuszczone w niebo różowe balony jako znak solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi.

Podczas konferencji zostaną też przekazane peruki, chusty, biustonosze, protezy piersi zebrane podczas akcji Breat Message organizowanej przez Białostockie Centrum Onkologii, które za pośrednictwem dr Mejnartowicz trafią do potrzebujących kobiet w Ugandzie.

Panie, które chcą wziąć udział w konferencji muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej pierwsi.eu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1185 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39