Koniec sezonu artystycznego już blisko. Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle

2024.06.11 07:11
Wielkimi krokami nadchodzi zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024. Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprasza na prezentację ostatnich spektakli przez wakacyjną przerwą.
Koniec sezonu artystycznego już blisko. Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle
Fot: Bartek Warzecha

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza przed zakończeniem sezonu artystycznego 2023/2024 na spektakle "Wszystko w rodzinie" oraz "Posprzątane".

"Wszystko w rodzinie" to sztuka, której akcja toczy się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie. Przygotowania do świątecznego przedstawienia dla pacjentów zbiegają się w czasie ze zjazdem neurologów, prowadząc do serii nieprzewidzianych zdarzeń. Jak zakończy się ta historia? Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać 15 i 16 czerwca w Kinie Ton.

"Posprzątane" to z kolei komediodramat opowiadający o grupie kobiet, które jednoczą się w obliczu zagrożeń, krzywd i śmierci, tworząc silną wspólnotę. Sztuka łączy w sobie elementy kultury Ameryki Północnej i Południowej, ukazując losy małżeństwa lekarzy i ich rodziny, brazylijskiej pomocy domowej oraz jednej z pacjentek doktora. Spektakl będzie prezentowany 21, 22 i 23 czerwca w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

- Wyjście do teatru to doskonała okazja i ostatnia przed przerwą wakacyjną, aby chodź na chwilę oderwać się od codzienności. Teatr to swoiste zwierciadło, poprzez pokazanie historii bohaterów możemy zauważyć własne cechy, schematy zachowań, działań. Spektakle na żywo, szczególnie z pewną dozą humoru, jak te prezentowane w czerwcu przez Teatr Dramatyczny, nie tylko rozśmieszą i poprawią nastrój - pozwolą też zatrzymać i poddać się refleksji - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Bilety na spektakle "Posprzątane" oraz "Wszystko w rodzinie" są dostępne w kasie teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Pełny repertuar: REPERTUAR Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 1-30 czerwca

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1392 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39