Koniec z bezpłatnym parkingiem w Atrium Biała

2024.07.03 13:03
Białostockie galerie handlowe coraz częściej wprowadzają płatne parkingi dla odwiedzających. Od 1 lipca także Galeria Atrium Biała, która dotąd oferowała bezpłatne parkowanie.
Koniec z bezpłatnym parkingiem w Atrium Biała
Fot: Atrium Biała

Płatne parkowanie staje się coraz powszechniejsze. Tylko parkingi przy białostockich Biedronkach nie są jeszcze objęte tymi ograniczeniami, podobnie jak galerie Auchan zlokalizowane na obrzeżach Białegostoku. Płatne parkingi są np. przy sklepach Aldi czy Lidl. Dotychczasowe możliwości bezpłatnego parkowania w Galerii Biała były doceniane przez klientów, szczególnie w porównaniu do Galerii Jurowiecka i Alfa Centrum, gdzie obowiązywały opłaty.

Ostatnio jednak zarządcy Galerii Atrium Biała zdecydowali o zmianie polityki dotyczącej parkowania. Na wjazdach i wyjazdach z parkingów podziemnych oraz przed głównym wejściem (od strony ul. Branickiego) zainstalowano szlabany. Teraz klienci mogą parkować bezpłatnie tylko przez pierwszą godzinę. Za każdą kolejną rozpoczętą godzinę parkowania obowiązuje opłata w wysokości 2 złote. Nowe zasady dotyczą parkingu przez cały tydzień, również w weekendy, które dotąd były okresem darmowego parkowania w mieście. Wprowadzenie tych zmian ma na celu zarządzanie przepływem pojazdów oraz zapobieganie nadmiernemu zajmowaniu miejsc parkingowych przez osoby, które nie korzystają z usług galerii.

Zarządzający galeriami argumentują, że decyzja o wprowadzeniu opłat była niezbędna ze względu na wcześniejsze nadużycia, gdzie niektórzy kierowcy pozostawiali pojazdy na parkingu przez długi czas, korzystając z okolicznych sklepów i atrakcji. Rozważane są także dodatkowe ułatwienia dla osób pracujących w galeriach, takie jak rabaty na opłaty parkingowe, aby złagodzić ewentualne negatywne skutki nowych regulacji dla lokalnych mieszkańców i pracowników.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

705 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39