Koniec z pracami domowymi i to szybciej, niż się wydaje. Podano już termin

2024.01.24 08:15
Nowa szefowa MEN Barbara Nowacka od początku mówiła o konieczności wprowadzenia zmian w szkołach. Jedną z nich będzie zniesienie prac domowych. Już wiadomo, kiedy to nastąpi.
Koniec z pracami domowymi i to szybciej, niż się wydaje. Podano już termin
Fot: pixabay.com

Barbara Nowacka, nowa minister edukacji kilka dni temu podała, kiedy można spodziewać się zniesienia prac domowych. Jest to projekt, o którym mówiło się o dawna. W sieci można znaleźć mnóstwo wpisów rodziców, którzy informowali, że współczesne dzieci są przeciążone i przemęczone. Często z powodu licznych zajęć dodatkowych, dzieci nie mają już siły na rozwiązywanie zadań matematycznych, pisanie wypracowań, czy robienie zielników. 

Nowa minister edukacji chce, by dzieci w końcu miały czas na odpoczynek i rozwijanie swoich zainteresowań. Uczyć się mają przede wszystkim na lekcjach. Nowacka na początku roku mówiła także o konieczności „odchudzenia podstawy programowej”. Obecna ma być zbyt obszerna, przez co nauczyciele oraz dzieci nie wyrabiają się z realizacją programu.

Na pierwszy rzut idzie likwidacja prac domowych, co jak zapowiedziała Nowacka w programie "Tłit" ma nastąpić już w kwietniu. Rozporządzenie będzie najpierw dotyczyło uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W przyszłości lekcje nie będą zadawane do domu również starszym uczniom. 

- Jestem pewna, że po kilku latach funkcjonowania braku prac domowych w szkołach podstawowych, w szkołach średnich też to będzie zniesione - zapowiedziała szefowa MEN.

W przyszłości ma też być zniesiony przedmiot Historia i Teraźniejszość, ten sam w przypadku którego podręcznik wzbudził tyle skrajnych emocji. W to miejsce ma zostać wprowadzony inny przedmiot, który będzie łączył elementy wychowania obywatelskiego oraz historii współczesnej.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39