Konik na biegunach i pluszowy miś. Zabawki poszukiwane

2020.02.21 10:39
Na potrzeby nowej wystawy Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa szuka autentycznych zabawek, jakimi bawili się mali białostoczanie przed II wojną światową i po niej.
Konik na biegunach i pluszowy miś. Zabawki poszukiwane
Fot: BOK/CLZ

Na czerwiec placówka planuje wystawę o dawnych grach i zabawach dziecięcych popularnych w Białymstoku i okolicach przed II wojną i po niej, mniej więcej do lat 50.-60. XX wieku.

Oprócz archiwalnych fotografii oraz wspomnień z Mediateki CLZ - archiwum historii mówionej miasta i regionu pomysłodawcy wystawy chcieliby także pokazać autentyczne zabawki, jakimi bawili się mali białostoczanie w tamtym okresie, najbardziej zależy im na tych sprzed 1939 roku.

Poszukiwane są: konik na biegunach albo na kółeczkach, lalki i wózek dla lalki, pluszowy miś, drewniana taczka, piłki, rower trzykołowy, drewniany samochód. Zabawki byłyby wypożyczone nieodpłatnie, od maja do sierpnia 2020 roku.

Osoby, które byłyby zainteresowane użyczeniem zabawek na potrzeby wystawy, proszone są o przesyłanie ich zdjęć na adres: kajdanowska@centrumzamehofa.pl. Po wybrane przedmioty pracownicy BOK/CLZ sami się zgłoszą.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1221 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39