Konkurs na nowych dyrektorów szkół. Czeka m.in. VI LO i "Mechaniak"

2016.05.17 10:22
W poniedziałek (16.05) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora w kilku białostockich szkołach i Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Na złożenie dokumentów są 2 tygodnie.
Konkurs na nowych dyrektorów szkół. Czeka m.in. VI LO i "Mechaniak"
Fot: Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
Na nowych dyrektorów czeka 5 placówek, w tym Zespół Szkół Mechanicznych

W poniedziałek urząd miejski w Białymstoku opublikował ogłoszenie o konkursie na kandydatów na stanowisko dyrektora. Na chętnych czekają: Szkoła Podstawowa nr 7 im. H. Kołłątaja, Szkoła Podstawowa nr 15 im. M. Skłodowskiej-Curie, IV Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. św. Józefa oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Białymstoku.

Do konkursu może przystąpić osoba, która ukończyła studia magisterskie, posiada przygotowanie pedagogiczne i odpowiednie kwalifikacje. Powinna także ukończyć studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą. Konieczny jest także co najmniej 5-letni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Oferta kandydata powinna zawierać komplet 15 dokumentów, w tym uzasadnienie, dlaczego przystępuje on do konkursu, prezentację koncepcji funkcjonowania danej placówki czy życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej. Szczegółowy wykaz można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zgłoszenia przyjmuje departament edukacji urzędu miejskiego. Termin upływa 30 maja.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

898 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39