Konkursy papieskie dla dzieci i młodzieży

2020.11.16 10:25
Z okazji 42. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku przygotował trzy konkursy dla dzieci i młodzieży.
Konkursy papieskie dla dzieci i młodzieży
Fot: Piotr Sawicki
Jan Paweł II podczas wizyty w Białymstoku w 1991 r.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zorganizował konkursy dla dzieci i młodzieży z okazji
42. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Pierwsza propozycja to konkurs recytatorski "Pieśń to dziś będzie wasza, pieśń to będzie moja." Skierowana jest ona do uczniów z białostockich szkół średnich. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada.

Jest jeszcze konkurs plastyczny "Gdyby Karolek był moim kolegą...". To przedsięwzięcie dla dzieci z białostockich przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Prace plastyczne - inspirowane opowiadaniami Joanny Krzyżanek - oraz zgłoszenia można przekazywać do 19
listopada.

A na koniec konkurs multimedialny "Niezwyczajne zwyczaje świętego Jana Pawła II". Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie (grupowe lub indywidualne) prezentacji multimedialnej w programie Power Point dot. wybranego "niezwyczajnego zwyczaju" św. Jana Pawła II. Termin nadsyłania prac wykonanych przez dzieci i młodzież z klas IV-VI szkół podstawowych miasta Białystok upływa 30 listopada.

Podsumowanie konkursów odbędzie się 15 grudnia o godz. 11.00. Przedsięwzięcie objęte są honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1429 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39