Białystok Online

Kryminalne

Kontrabanda na torach. Nietypowe znalezisko pod wagonem pociągu z Białorusi

2026.03.19 13:00
Kontrabanda na torach. Nietypowe znalezisko pod wagonem pociągu z Białorusi
Fot: KAS

Blisko 10 tysięcy papierosów ukrytych w podwoziu wagonu wykryli funkcjonariusze podczas kontroli pociągu towarowego na granicy. Sprytna metoda przemytu nie umknęła jednak czujności służb.

Do zdarzenia doszło we wtorek (17 marca) na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówka. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrolę pociągu towarowego przy użyciu skanera RTG. Już wstępna analiza obrazu wzbudziła ich podejrzenia – wskazywała, że pod jednym z wagonów mogą znajdować się nielegalne towary.

Szczegółowa kontrola tylko to potwierdziła. W elementach konstrukcyjnych podwozia mundurowi znaleźli starannie ukryte niemal 10 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z Białorusi. Oprócz kontrabandy ujawniono również urządzenie GPS, które mogło służyć do monitorowania transportu.

Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych została oszacowana na ponad 10 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy – wszczęto już postępowanie, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

MZ

MZ

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas