Kontrole na białostockich placach zabaw

2021.04.27 11:47
Białostockie place zabaw są kontrolowane. W ramach corocznych przeglądów. Również mieszkańcy, którzy mają zastrzeżenia co do czystości czy jakości urządzeń, mogą przekazywać swoje uwagi.
Kontrole na białostockich placach zabaw
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Trwają kontrole na placach zabaw. Straż miejska oraz pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku sprawdzą ich czystość oraz stan urządzeń.

- Mimo że na razie temperatury nie rozpieszczają, to część z nas myślami przywołuje już wiosnę. To dobra okazja, aby przeprowadzić coroczny przegląd placów zabaw, pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam osób. Po zimie niektóre usterki są niestety nieuniknione, chociażby związane z negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych - mówi Joanna Szerenos-Pawilcz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Białymstoku.

Skontrolowanych zostanie łącznie 25 placów zabaw, które znajdują się na terenach rekreacyjnych nadzorowanych przez Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.

Sprawdzone zostanie czy urządzenia stojące na placach zabaw nie są uszkodzone, zdewastowane, czy nie wystają z nich ostre krawędzie, które mogłyby być groźne dla dzieci. Służby miejskie zapewniają, że wszystkie usterki będą naprawione i usunięte, a urządzenia zostaną poddane konserwacji.

Również mieszkańcy, którzy mają zastrzeżenia co do stanu placów zabaw, mogą swoje wątpliwości przekazać dyżurnemu straży miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny i całodobowy numer alarmowy 986.

Przeglądy placów zabaw dokonywane są w każdym roku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39