Kontuzja jej nie przeszkodziła. Maria Andrejczyk powalczy o olimpijski medal

2021.08.03 09:21
W nocy z poniedziałku na wtorek (czasu polskiego) do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio stanął kolejny przedstawiciel Podlasia. A w zasadzie przedstawicielka, bo mowa tu o oszczepniczce - Marii Andrejczyk.
Kontuzja jej nie przeszkodziła. Maria Andrejczyk powalczy o olimpijski medal
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Na poprzednich igrzyskach olimpijskich urodzona w Suwałkach Maria Andrejczyk zajęła bardzo niewdzięczne dla sportowca miejsce, czyli 4. Tym razem, wzbogacona solidnym bagażem doświadczenia oszczepniczka, chciałaby poprawić osiągnięty w Rio rezultat. Czy to się jej uda? O tym przekonamy się w piątek (6.08), kiedy to rozegrany zostanie finał rzutu oszczepem kobiet (godz. 13.50 czasu polskiego).

Polka w decydującej walce o medale oczywiście wystąpi. W eliminacyjnych zmaganiach Andrejczyk już w pierwszej próbie zapewniła sobie start w finale. Podlasianka osiągnęła 65,24 m, co - jak się później okazało - było najlepszym rezultatem całych kwalifikacji. Warto zaznaczyć, że tak świetny występ Andrejczyk zanotowała, będąc nie w pełni zdrowia. Zawodniczka klubu LUKS Hańcza Suwałki zmaga się bowiem z kontuzją barku.

Do wielkiego finału rzutu oszczepem nie zakwalifikowały się m.in. Chorwatka Sara Kolak (złota medalistka z Rio) oraz Czeszka Barbora Spotakova (rekordzistka świata).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

214 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39