Koronawirus na Oddziale Wewnętrznym szpitala w Mońkach

2020.07.09 11:57
Na Oddziale Wewnętrznym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mońkach stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem.
Koronawirus na Oddziale Wewnętrznym szpitala w Mońkach
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Szpital w Mońkach

Na Oddziale Wewnętrznym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mońkach stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Zarażenie wykryto u starszej kobiety. W związku z tym zmianie ulega praca szpitala oraz dwóch gminnych ośrodków zdrowia: w Goniądzu i w Jasionówce.

W dzisiejszym, ogólnym raporcie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, na którym opierają się statyki Ministerstwa Zdrowia, nie znalazł się żaden nowy przypadek COVID-19 z powiatu monieckiego. Były one natomiast we wtorek i środę.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mońkach podał, że osoba zarażona we wtorek to nastolatek z Jasionówki, u którego wykonano test przed przyjęciem do szpitala. Przebywa w izolacji domowej - czuje się dobrze.

Natomiast w środę zarażenie wykryto u młodego mężczyzny z Knyszyna. Jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Osoby, z którymi kontaktowały się obaj mężczyźni objęto kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Prowadzone są dalsze działania epidemiologiczne.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID–19 na terenie powiatu monieckiego Starostwo Powiatowe w Mońkach wprowadziło zmiany obsługi klientów swoich wydziałów przy ul. Słowackiego 5a, ul. Niepodległości 3 oraz ul. Mickiewicza 52. Zachęca do maksymalnego ograniczenia osobistego załatwiania spraw urzędowych oraz do składania podań i wniosków za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Podobnie jest w Jasionówce. Wójt zaapelował o odłożenie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej. Obsługa mieszkańców będzie odbywać się przede wszystkim telefonicznie oraz za pośrednictwem internetu.

W powiecie monieckim do tej pory wykryto w sumie tylko 5 przypadków COVID-19. 3 z zarażonych osób już wyzdrowiały.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1168 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39