Koronawirus nie odpuszcza. Na weselach pobawi się mniej gości

2020.09.29 15:51
Dystans - to słowo klucz w czasie panującej pandemii koronawirusa. Niestety, nie wszyscy to respektują i wprowadzają w życie, szczególnie po weselnych toastach, które niejeden dystans międzyludzki skracają. Resort zdrowia poinformował o kolejnych restrykcjach, które lada moment wejdą w życie podczas zabaw weselnych.
Koronawirus nie odpuszcza. Na weselach pobawi się mniej gości
Fot: pixabay.com

W trakcie dzisiejszej (29.09) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa.

- Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób - poinformował szef resort zdrowia.

Ograniczenia zgromadzeń i wesel:

- w strefie zielonej limit 150 osób zostanie zredukowany do 100 osób;
- w strefie żółtej limit 100 osób będzie zmniejszony do 75;
- w strefie czerwonej limit 50 osób pozostanie bez zmian.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał też w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. W dodatku zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, bary i restauracje w strefie czerwonej będą czynne do godz. 22.00.

Nowe obostrzenia mają wejść w życie przez rozporządzenie, które zostanie przygotowane w tym tygodniu.

Przypominamy, że województwo podlaskie w tej chwili całe znajduje się w strefie zielonej. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może zmienić się z dnia na dzień.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1057 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39