Koronawirus triumfuje. Koniec sezonu w siatkarskiej PlusLidze

2020.03.25 19:56
Sezon 2019/2020 w PlusLidze nie zostanie dokończony. Mało tego, nie będzie też przyznany tytuł mistrzowski. Decyzja o zakończeniu zmagań oznacza, że Ślepsk w swej debiutanckiej batalii na najwyższym siatkarskim szczeblu w kraju zajął lokatę numer 9.
Koronawirus triumfuje. Koniec sezonu w siatkarskiej PlusLidze
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Liczba osób zarażonych koronawirusem ciągle rośnie, dlatego władze Polskiej Ligi Siatkówki doszły do wniosku, że nie uda się w najbliższym czasie wznowić rozgrywek na poziomie PlusLigi i trzeba podjąć jakieś kroki. Zdecydowano, że najrozsądniej będzie już w tej chwili zakończyć sezon. Postanowiono również, że nie przyznane zostaną żadne medale.

- Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi. O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów, takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiej Ligi Siatkówki.

Powyższe rozstrzygnięcia oznaczają, że Ślepsk Malow Suwałki zajął w końcowej klasyfikacji miejsce numer 9. W podlaskim zespole z pewnością żałują, że nie ma warunków, by dokończyć zmagania, gdyż beniaminek miał spore szanse na udział w fazie play-off. Gdyby podopiecznym Andrzeja Kowala udało się ukończyć rundę zasadniczą oczko wyżej, wtedy w następnej części sezonu Ślepsk zmierzyłby się z liderem tabeli, czyli najprawdopodobniej ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

- To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata - mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

Końcowa tabela PlusLigi w sezonie 2019/2020:
1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2. Verva Warszawa Orlen Paliwa
3. PGE Skra Bełchatów
4. Jastrzębski Węgiel
5. Trefl Gdańsk
6. GKS Katowice
7. Cerrad Enea Czarni Radom
8. Indykpol AZS Olsztyn
9. MKS Ślepsk Malow Suwałki
10. Aluron Virtu CMC Zawiercie
11. MKS Będzin
12. Cuprum Lubin
13. Asseco Resovia Rzeszów
14. BKS Visła Bydgoszcz

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1523 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39