Koronawirus u pracownicy przedszkola. Są wyniki testów wszystkich przebadanych osób

2020.05.24 12:31
Kilka dni temu u wychowawczyni z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku wykryto zakażenie koronawirusem, w efekcie czego przebadano 27 pracowników placówki. Nikt ze sprawdzonych osób na chorobę COVID-19 nie cierpi.
Koronawirus u pracownicy przedszkola. Są wyniki testów wszystkich przebadanych osób
Fot: pixabay.com

W najbliższy poniedziałek (25.05) miały rozpocząć pracę miejskie żłobki i przedszkola. No i faktycznie rozpoczną, aczkolwiek w jednej placówce (Przedszkole Samorządowe nr 14) termin wznowienia działalności wcale nie był taki oczywisty, gdyż w środku tygodnia stwierdzono tam u pracownicy zakażenie koronawirusem. Podjęto więc decyzję o przeprowadzeniu ozonowania budynku i sprawdzeniu 27 innych osób zatrudnionych w przedszkolu. Na szczęście nikt więcej na COVID-19 nie choruje.

- Wszystkie przebadane osoby z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku są zdrowe. 27 pracowników miało negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. O takie właśnie testy bezskutecznie apelował do władz państwowych prezydent Tadeusz Truskolaski. Przedszkole będzie działać od 25.05 - poinformował Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Przypomnijmy, że prośba o badania dla wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli nie spotkała się z akceptacją sanepidu. W wytłumaczeniu tej decyzji podano, że wykonanie ponad 3 tys. testów do poniedziałku jest technicznie niewykonalne.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1431 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39