Korupcja w białostockich koszarach. Sąd ujawnił nagrania

2013.11.25 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym odpowiadali przedsiębiorcy, którzy mieli wręczyć pieniądze kierownikowi Wojskowej Administracji Koszar za możliwość przeprowadzenia remontu na terenie jednostki przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku.
Korupcja w białostockich koszarach. Sąd ujawnił nagrania
Fot: Ł. W.

Korupcję w Wojskowej Administracji Koszar w Białymstoku ujawnili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Białostockiej Ekspozytury Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z zeznań byłego kierownika białostockiej jednostki wojskowej wynikało, że nie otrzymał żadnej łapówki.

W gabinecie kierownika jednostki w listopadzie 2010 roku padła propozycja łapówki. Nagranie z ukrytej kamery ujawnili śledczy. Władysław M. omawiał z Janem G. (miał wyremontować drogę na terenie jednostki) kwestie remontu i wręczenia łapówki. Nagrania śledczych obciążają też drugiego przedsiębiorcę - Stanisława B. Mężczyzna miał wykonać roboty kanalizacyjne. Przed sądem nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Kierownik koszar Władysław M. został już skazany za przyjmowanie łapówek. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Usłyszał wyrok 4 lat więzienia w zawieszeniu na 8 lat, ma też zapłacić grzywnę w wysokości około 130 tys. zł oraz zwrot ponad 40 tys. zł pochodzących z łapówek. Władysław M. nie może również zajmować stanowisk związanych z zarządzaniem finansami publicznymi. Jego wyrok jest już prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39