Korupcja w białostockiej szkole. Dyrektorka miała brać łapówki

2014.10.16 00:00
Policjanci zatrzymali dyrektorkę Szkoły Policealnej nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Kobieta jest podejrzana o przyjmowanie korzyści majątkowych.
Korupcja w białostockiej szkole. Dyrektorka miała brać łapówki
Fot: Zdjęcie podglądowe

Wszystko wydarzyło się 14 października. W Dzień Edukacji Narodowej do Szkoły Policealnej nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku wszedł Wydział ds. zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej w Białymstoku. Mundurowi zatrzymali dyrektorkę placówki - Barbarę R. Zabezpieczono też większość szkolnych dokumentów oraz majątek osobisty podejrzanej.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. Podejrzana usłyszała aż osiem zarzutów dotyczących korupcji. Dyrektorka miała przyjmować łapówki w wysokości od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

- Podejrzana nie przyznała się do zarzucanych jej czynów - mówi Anatol Pawluczuk z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

Barbara R. złożyła wyjaśnienia w sprawie. Jeszcze w czwartek (16.10) białostocki sąd ma rozpatrzyć skierowany przez prokuraturę wniosek o tymczasowy areszt podejrzanej. Jeżeli przychyli się do wniosku, kobieta na trzy miesiące trafi za kratki.

[AKTUALIZACJA godz. 17.00]

Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił wniosku prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Barbara R. została objęta jednak dozorem policji. Kobieta jest także zawieszona w czynnościach oraz nie może kontaktować się ze świadkami zeznającymi w sprawie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

868 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39