Kosztowna szklanka wody. Policjanci szukają oszustki

2016.07.08 19:45
80-letnia mieszkanka Łomży została okradziona przez nieznaną jej kobietę, która weszła do domu i poprosiła o szklankę wody. Teraz oszustka poszukiwana jest przez policjantów.
Kosztowna szklanka wody. Policjanci szukają oszustki
Fot: pixabay.com

Starsza mieszkanka Łomży została okradziona przez kobietę, która weszła do jej domu i poprosiła o szklankę wody.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano (7.07) w jednym z łomżyńskich bloków. Do niezamkniętego mieszkania 80-latki weszła nieznana jej kobieta, która po krótkiej rozmowie poprosiła o wodę do picia. Gdy starsza pani poszła do kuchni, oszustka z szuflady w pokoju wyciągnęła znajdujące się tam pieniądze i uciekła. Pokrzywdzona, gdy tylko zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, natychmiast powiadomiła policję.

Mundurowi apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do obcych osób pukających do naszych drzwi. Przypominają, że pretekstem do wejścia do domu jest z reguły oferowanie różnych produktów i usług, czy też podszywanie się pod pracowników administracji chcących np. pobrać wymiary okien pod ich wymianę. Bardzo często, gdy jedna osoba ze złodziejskiej szajki oferuje do sprzedaży jakiś drobiazg, druga wchodzi do mieszkania w poszukiwaniu pieniędzy czy biżuterii.

Warto zapamiętać, że od każdej osoby podającej się za pracownika jakiejkolwiek instytucji mamy prawo żądać okazania dokumentów to potwierdzających w postaci identyfikatorów czy legitymacji. Gdy tylko spotkamy się z jakąkolwiek odmową, zakończmy natychmiast rozmowę.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1290 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39