Koszykarska II liga. Miało być łatwo i przyjemnie, było zupełnie odwrotnie

2022.03.20 10:27
W 29. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) podlaskie zespoły zagrały z rywalami z dolnych rejonów tabeli. Nie oznacza to jednak, że drużyny z naszego regionu miały łatwe przeprawy. Zdecydowanie nie. Żubry swój mecz nawet przegrały.
Fot: Maciej Safaryn

Białostockie Żubry z Kielc wróciły na tarczy. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego udanie rozpoczęli wyjazdowy mecz z AZS-em UJK, bo inauguracyjna kwarta zakończyła się zwycięstwem rogatego zespołu 18:11, ale później do głosu doszli gospodarze. Już w połowie pojedynku ekipa z województwa świętokrzyskiego wyszła na minimalne prowadzenie, po czym byliśmy świadkami bardzo wyrównanych 20 minut gry, w trakcie których emocji zdecydowanie nie brakowało.

Na początku 4. kwarty Żubry zdołały wyrównać stan rywalizacji, bo na tablicy wyników widniał rezultat 58:58, jednak po końcowej syrenie Podlasianie nie mogli być zadowoleni, gdyż to niżej notowani gospodarze zwyciężyli sobotni (19.03) mecz 84:78. W zespole z Kielc świetnie zagrał Patryk Lis, który rzucił 26 punktów, ale swoją cegiełkę dołożyli też Oskar Życzkowski i Piotr Osiakowski. Wspomniani koszykarze zapewnili kieleckiej drużynie odpowiednio 19 i 16 oczek. Po stronie gości z Białegostoku najokazalszą zdobyczą popisał się Arkadiusz Zabielski. Doświadczony zawodnik zakończył spotkanie z liczbą 18 punktów.

Po zwycięstwo w 29. kolejce sięgnął za to Tur, aczkolwiek ekipie prowadzonej przez Piotra Bakuna triumf nad ostatnim w stawce MUKS-em Piaseczno nie przyszedł łatwo. Bielszczanie podczas wyjazdowej potyczki mieli ogromne problemy, by odskoczyć przeciwnikom na bezpieczny dystans, a w pewnych momentach to nawet gospodarze posiadali na swym koncie okazalszy dorobek punktowy. Ostatecznie gracze Tura uniknęli wpadki i wygrali delegacyjny bój 84:82.

W następnej serii zmagań, tej kończące rundę zasadniczą sezonu, 3. w tabeli zespół z Bielska Podlaskiego zagra u siebie z Trójką Żyrardów, natomiast Żubry, które po porażce z AZS-em UJK Kielce spadły na pozycję numer 5, podejmą na własnym parkiecie wicelidera, a więc ŁKS Coolpack Łódź.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. MUKS Piaseczno 27 32 5-22

AZS UJK Kielce - Żubry Chorten Białystok 84:78 (11:18, 25:16, 22:20, 26:24)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Marcin Monach (8 pkt), Michał Bombrych (14 pkt), Mariusz Rapucha (9 pkt), Bartłomiej Bielski (0 pkt), Paweł Kosobudzki (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (18 pkt), Andrzej Misiewicz (12 pkt), Maciej Bębeniec (15 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

MUKS Piaseczno - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 82:84 (24:25, 18:18, 19:20, 21:21)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (3 pkt), Mateusz Bębeniec (2 pkt), Bartłomiej Wróblewski (18 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (18 pkt), Jakub Lewandowski (11 pkt), Przemysław Tradecki (3 pkt), Jarosław Giżyński (9 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Aaron Weres (3 pkt), Michał Szwedo (6 pkt), Marcin Marczuk (3 pkt)