Koszykarska II liga. Żubry dały popis, a Tur pozwolił sobie wyrwać pewne zwycięstwo

2022.10.16 14:16
Żubry Chorten Białystok odniosły w sobotę (15.10) 3. triumf w tym sezonie. Białostoczanie w meczu zaliczanym do 4. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) nie dali żadnych szans Lubliniance Basketball Lublin.
Fot: Andrzej Zgiet/Żubry Chorten Białystok

Kibice, którzy w sobotni wieczór wybrali się do hali UwB przy ul. Świerkowej, zobaczyli prawdziwy pogrom. Żubry w starciu z Lublinianką Basketball Lublin były drużyną o klasę lepszą, dlatego koszykarski bój zakończył się triumfem gospodarzy różnicą aż 33 oczek.

Już pierwsza kwarta pokazała, która z ekip ma większy potencjał. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego wygrali tę część spotkania 28:8, a ostatecznie w całym meczu padł wynik 97:64. W zespole z Białegostoku nie było jednego lidera, który ciągnął resztę drużyny. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo solidnie, a ponieważ przewaga Żubrów od początku była bezpieczna, trener rogatej ekipy dał w sobotnim starciu szansę dłuższego występu wielu graczom, którzy na co dzień nie są podstawowym wyborem białostockiego szkoleniowca i pełnią rolę głębi składu.

W 4. kolejce słabiej wypadł za to Tur. Klub z Bielska Podlaskiego pierwszą część domowej potyczki z Probasketem Mińsk Mazowiecki rozegrał dobrze i w połowie zmagań prowadził różnicą aż 14 oczek, ale w kwartach numer 3 i 4 gra gospodarzy się posypała, co goście skrzętnie wykorzystali. Po emocjonującej końcówce przyjezdni wygrali z Turem 92:90, a bohaterem Probasketu został Mateusz Bębeniec. Były koszykarz bielszczan zdobył 24 punkty i miał skuteczność przy rzutach z dystansu na poziomie 50% (5 trafionych trójek).

W następnej kolejce Żubry udadzą się do Żyrardowa na spotkanie z UKS-em Trójką, zaś Tur podejmie we własnej hali MKS Ochotę Warszawa.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. Lublinianka Basketball Lublin 2 3 1-1

Żubry Chorten Białystok - Lublinianka Basketball Lublin 97:64 (28:8, 11:14, 29:19, 29:23)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Daniel Kamiński (8 pkt), Jakub Więcko (7 pkt), Michał Bombrych (12 pkt), Patryk Milewski (13 pkt), Paweł Kosobudzki (3 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Andrzej Misiewicz (9 pkt), Mariusz Rapucha (12 pkt), Mateusz Niewiński (13 pkt), Szymon Jaworski (10 pkt), Paweł Trypus (2 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 90:92 (24:19, 25:16, 15:24, 26:33)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (9 pkt), Filip Parfieniuk (4 pkt), Jakub Grigoruk (9 pkt), Łukasz Kuczyński (17 pkt), Szymon Urbański ( 7 pkt), Mikołaj Krakowiak (17 pkt), Aaron Weres (20 pkt), Pavel Karasevich (7 pkt)