Koszykarskie derby Podlasia dla Tura Basket Bielsk Podlaski

2016.10.26 19:18
W meczu II ligi koszykówki mężczyzn Żubry Leo-Sped Białystok przegrały z Turem Basket Bielsk Podlaski 72:76, co oznacza, że przez najbliższych kilka miesięcy prym w woj. podlaskim będzie wiodła ekipa Kamila Zakrzewskiego.
Fot: Fanpage KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Choć przed meczem trenerzy obu drużyn kurtuazyjnie nawzajem się zachwalali, to lekkim faworytem derbowego spotkania byli goście z Bielska Podlaskiego. I to właśnie oni lepiej weszli w mecz. Tur wygrał pierwszą kwartę 21:14 i jak się później okazało, miało to kluczowe znaczenie w kontekście całego starcia. Kolejne fragmenty meczu były bowiem bardzo wyrównane – z delikatnym wskazaniem na gości – przez co na ostatnią kwartę koszykarze Tura wychodzili z bezpieczną przewagą 10 punktów.

Wtedy zryw przeprowadzili zawodnicy Żubrów, ale zwycięstwo w czwartej części spotkania 22:16 było niewystarczające. Gospodarzom zabrakło czasu i derbowa rywalizacja zakończyła się ostatecznie wynikiem 76:72 dla koszykarzy z Bielska Podlaskiego.

Najwięcej punktów dla białostockiego zespołu zdobył Arkadiusz Zabielski – 17, w ekipie gości wyróżniali się Łukasz Kuczyński – 21 zdobytych oczek i Sylwester Kus – 20 punktów.

Obie drużyny swoje następne spotkania rozegrają już w sobotę. Tur Basket Bielsk Podlaski podejmie we własnej hali KS Schmoolky Warszawa, Żubry zaś będą miały okazję poprawić swój dotychczasowy bilans w lidze, gdyż zmierzą się z najsłabszym w rozgrywkach TBV Start Lublin.

Żubry Leo-Sped Białystok – Tur Basket Bielsk Podlaski 72:76 (14:21, 19:19, 17:20, 22:16)

Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (14 pkt), M. Monach (4 pkt), A. Zabielski (17 pkt), K. Kalinowski (10 pkt), P. Andruk (0 pkt), K. Łotowski (10 pkt), P. Borowik (4 pkt), A. Misiewicz (13 pkt), T. Kujawa (0 pkt), M. Niewiński (0 pkt)

Tur Basket Bielsk Podlaski: M. Bal (9 pkt), S. Kus (20 pkt), E. ZIelinko (0 pkt), Mateusz Bębeniec (5 pkt), Maciej Bębeniec (2 pkt), Ł. Kuczyński (21 pkt), P. Bajtus (2 pkt), Ł. Kiluk (0 pkt), T. Pisarczyk (10 pkt), P. Milewski (7 pkt)